Zimní zahrady

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Produkty > Doplňky a služby > Zimní zahrady

Zimní zahrady z plastových konstrukcí na míru

Zimní zahrady

 

 

Zimní zahrada je investice, kde se vyplatí nepodcenit volbu dodavatele. Jsme připraveni za Vámi přijet, zaměřit prostor pro budoucí zimní zahradu, případně dle projektové dokumentace navrhnout optimální řešení zimní zahrady.

 


Pro výrobu zimních zahrad používáme plastové systémy německé firmy VEKA.  Pro svislé stěny leze zvolit systém se stavební hloubkou 70 nebo 82 mm. Pro zastřešení používáme výhradně systém se stavební hloubkou 82 mm. Tyto systémy řeší tepelné mosty a dále odvod kondenzátu ze zasklívacího systému do venkovního prostředí.

Před realizací zimní zahrady je důležité se rozhodnout, co od ní očekáváme a k čemu bude sloužit. Zimní zahrady můžeme rozdělit na zahrady na pěstování rostlin, zahrady jako energetický systém pro využití sluneční energie a zahrady jako součást obytného prostoru. Každý z těchto druhů představuje jiné požadavky na návrh, konstrukci a provedení.

 


Základní informace

Obvodové prvky jsou standardně zaskleny čirým izolačním dvojsklem nebo trojsklem.  Na zasklení střechy se používá izolační dvojsklo s bezpečnostním sklem orientovaným dovnitř, kalenou horní vrstvou, případně protislunečním efektem. Další možností je výplň z komůrkového polykarbonátu. Zejména v letních dnech může nastat přehřátí interiéru vlivem slunečního záření, tuto situaci lze řešit použitím protislunečních skel nebo použitím dodatečné stínící techniky.


  • barevné provedení dle dodavatele profilového systému
  • solární skla a skla s útlumem světla nedoporučujeme a to z důvodu tlumení světla po celý rok, tedy i v době, kdy je to nežádoucí (ráno, večer, podzim-jaro)
  • u střešních konstrukcí s čirým zasklením doporučujeme jako stínění venkovní markýzy, z interiéru lze použít látkové plisé
  • polykarbonát do střechy lze dodat v čirém nebo mléčném provedení
  • k odvodnění střechy používáme okapový systém Hunter
.
zimní zahrady VPO Protivanov s plastových konstrukcí

 

 

Zimní zahrada jako obytný prostor


Nejdůležitějším předpokladem pro využití zimních zahrad jsou stabilní klimatické podmínky v prostoru. Mělo by být možné používat zimní zahradu jak v průběhu horkého letního dne tak i za chladného zimního večera. Toho lze dosáhnout zejména pomocí dostatečného podílu masivních, dobře izolovaných obvodových ploch, které teplo určitou dobu akumulují a později postupně odevzdávají, správného zasklení a dostatečným začleněním zimní zahrady do vlastního domu.


Tento typ zahrady vyrábíme z profilového systému VEKA 82. Svislé konstrukce (boční stěny) jsou zaskleny izolačním trojsklem, střešní konstrukci dodáváme s bezpečnostním dvojsklem nebo trojsklem. Zahradu je třeba řešit stavbu jako celek, tepelnou izolaci v podlaze, přerušení tep. mostu pod konstrukcí apod.

 

Zimní zahrada jako nevytápěný chráněný prostor proti nepříznivým podmínkám


Tento typ zahrady je určen pro prostory, které mají chránit nevytápěné prostory proti nepříznivým podmínkám jako je vítr či déšť. Pro tento typ zahrady ideálně vystačí systém VEKA 70 s dvojsklem, a střechou z polykarbonátu tloušťky 25mm. Je možné montovat přímo na hotovou podlahu, případně dlažbu. Zde může docházet k vytváření kondenzátu na spodní části konstrukce.

 


 


ko