Výměna oken na rodinném domě v Baldovci

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Výměna oken na rodinném domě v Baldovci

Pan Velen plánoval výměnu starých oken za nová plastová s využitím dotačního programu Zelená úsporám, posuďte sami, jak to dopadlo.

Petr Velen, Baldovec

Pan Velen  plánoval výměnu starých dřevěných oken za nová plastová. Rozhodl se, že využije nabídku dotačního programu Zelená úsporám a dosáhl na  dotaci, která mu pokryla převážnou část nákladů na výměnu oken. Zeptali jsme se pana Velena na několik otázek týkajících se jeho investice do úsporných opatření a dotačního programu Zelená úsporám.

 

VPO: Jaký je Váš názor na dotační program Zelená úsporám?

P.V.: Pro běžnou rodinu je výměna oken, popřípadě zateplení domu apod. velice nákladná záležitost. Zároveň je jasné, že pokud tato opatření uděláme, tak ušetříme na provozních nákladech domácnosti a vylepšíme si komfort bydlení. Tyto dotace nezvyšují dluhy naší země, naopak přispívají k oživení ekonomiky. Takže můj názor na dotační program Zelená úsporám je velice pozitivní.

Kde jste se o programu Zelená úsporám dozvěděl?

Vůbec poprvé jsem se dozvěděl o tomto programu ze sdělovacích prostředků, podrobnosti jsem zjišťoval přes internet.

Počítal jste s využitím dotačního programu již od počátku Vašeho plánování investice do výměny oken popř. dalších opatření?

To je složitější odpověď. O výměně oken jsme uvažovali již delší dobu, ale chyběly nám potřebné finance. Program Zelená úsporám byl zpočátku pro naše potřeby nepoužitelný, ale po změně podmínek v poskytování dotací nám bylo jasné, že je to ta správná cesta, jak se dostat k vysněným novým oknům a vstupním dveřím.

rozpočet zelená úsporám

 

Proč jste si vybral k realizaci firmu VPO Protivanov?

Profesně se pohybuji v oblasti stavebnictví a již několik let s rodinou postupně rekonstruujeme a vylepšujeme naše bydlení.  Ne všechny zkušenosti s různými firmami a řemeslníky jsou kladné. Proto dnes vybírám dodavatele podle referencí, tradice a zázemí firmy, kvality dodávaných materiálů a dobrého image. Všechny toto parametry v mých očích VPO Protivanov splnilo. Také konkrétní cenová nabídka včetně výpočtu výše dotací byla přesvědčivá.

 

Jak hodnotíte celkovou zakázku a spolupráci s firmou VPO Protivanov týkající se kompletního vyřízení dotace Zelená úsporám?

Nemám rád papírování (navíc kterému nerozumím), a proto mě výrazně oslovilo, že se VPO Protivanov o tyto záležitosti postará.  Pro účely zpracování projektu jsme dodali pouze nezbytné a srozumitelné podklady týkající se domu a o ostatní jsme se opravdu nestarali. Zapomněl bych na drobnost, kterou jsme si řešili sami: zanesli jsme do banky smlouvu na dotace s číslem účtu.... Kompletní vyřízení dotace proběhlo tak jak bylo slíbeno, jsme spokojeni.

výměna oken

Která fáze celkové zakázky pro Vás byla nejobtížnější a která Vás naopak příjemně překvapila?

Z mého hlediska bylo nejobtížnější  si u sebe vyjasnit základní obrysy toho co budeme chtít  - jaký typ oken, jak budou členitá, jak otvíravá, jaké provedení vstupních dveří, kde  žaluzie a sítě proti hmyzu, které parapety, apod...  Ve spolupráci s paní Svobodovou (obchodní zástupce VPO Protivanov) se naše představy učesaly do jasné podoby a konkrétní nabídky. Příjemně nás překvapila vlastní realizace - ze které jsme měli doma největší strach - sehraná parta montérů se pustila do práce a za dva dny bylo hotovo. Vše sedlo tak, jak bylo v kanceláři dohodnuto.

 

Co by se podle Vás dalo na programu Zelená úsporám ještě zlepšit?

Určitě by měl stát zapracovat na zkrácení lhůty pro vyřízení jednotlivých administrativních kroků, popřípadě dalším zjednodušením podmínek rozšířit okruh možných příjemců dotací.

 

ko