Výměna oken a zateplení rodinného domu v Konici

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Výměna oken a zateplení rodinného domu v Konici

Pan Kopečný se rozhodl vylepšit své bydlení. Rekonstrukce rodinného domu zahrnovala výměnu oken a dveří, zateplení domu a novou fasádu. Jak to dopadlo posuďte sami.

 

Jaroslav Kopečný, Konice

Pan Kopečný se rozhodl rekonstruovat svůj rodinný domek. Rekonstrukce zahrnovala mimo jiné výměnu oken a dveří a zateplení domku. Známý pana Kopečného se mu zmínil o programu Zelená úsporám.  Jak to dopadlo, posuďte sami. Položili jsme panu Kopečnému několik otázek týkajících jeho investice do úsporných opatření a dotačního programu Zelená úsporám.

reference zelená úsporám

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VPO: Jaký je Váš názor na dotační program Zelená úsporám?

J.K.: Myslím, že to je vynikající příležitost pro lidi, kteří mají dům, chtějí ušetřit náklady na topení a vyměnit okna nebo tak jako v mém případě, zateplit celý dům.

Kde jste se o programu Zelená úsporám dozvěděl?

O programu Zelená úsporám jsem se dozvěděl od mého známého, který vyměnil okna a právě získal dotaci Zelená úsporám.

Počítal jste s využitím dotačního programu již od počátku Vašeho plánování investice do výměny oken popř. dalších opatření?

Výměnu oken jsem plánoval už dřív, protože stará okna už skoro vůbec netěsnila, ale v tu dobu to pro mě byla velká finanční zátěž.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč jste si vybral k realizaci firmu VPO Protivanov?

Je to firma z regionu a měl jsem doporučení od známého. Líbil se mi přístup ze strany firmy a možnost získat dotaci bez veškerého vyřizování.

Jak hodnotíte celkovou zakázku a spolupráci s firmou VPO Protivanov týkající se kompletního vyřízení dotace Zelená úsporám?

Hodnotím na výbornou. Pro mě samotného by bylo složité vyběhat dotaci. Mně samotnému by to zabralo spoustu času, proto oceňuji přístup firmy VPO Protivanov. Hned od počátku tedy vypracování studie, kde jsem viděl, kolik mě co bude stát a jakou potom dostanu dotaci. S cenou jsem byl spokojen a co je důležité nezvýšila se, což se někdy o stavebních prací stává. Vlastní realizace proběhla perfektně a já se teď můžu jen chlubit. (s úsměvěm)

reference zelená úsporám

Která fáze celkové zakázky pro Vás byla nejobtížnější a která Vás naopak příjemně překvapila?

Nejobtížnější pro mě bylo zajistit přístup k domu kvůli stavbě lešení, ale nakonec po domluvě s lešenáři to vlastně bylo bez problémů. A co mě příjemně překvapilo? Celkově je to změna k lepšímu. Ze začátku jsem se sice nemohl s manželkou dohodnout na barvě fasády, ale nakonec jsem si prosadil svou. (opět s úsměvem)

Co by se podle Vás dalo na programu Zelená úsporám ještě zlepšit?

Myslím, že podmínky jsou nastaveny dobře, jen by možná pomohlo, kdyby stát poskytl dotaci předem, protože spousta lidí nemá dostatek financí na tyto úpravy a nechce si brát úvěr. Samozřejmě by to muselo být smluvně ošetřené. Pokud by se práce neprovedly, musela by se dotace vrátit.

reference zelená úsporám

 

 

ko