Výměna oken a dveří v Konici

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Výměna oken a dveří v Konici

Pan Hanák se rozhodl vyměnit okna a dveře s využitím dotačního programu Zelená úsporám. Jak je spokojen, posuďte sami.

Květoslav Hanák, Konice

Pan Hanák plánoval vyměnit okna a dveře na svém rodinném domě, ale chyběla mu určitá část financí. V tu chvíli byl v nové podobě spuštěn dotační program Zelená úsporám a tak se rozhodl vyměnit okna a čerpat dotaci z programu Zelená úsporám. Jak to dopadlo, posuďte sami. Zeptali jsme se pana Hanáka, co si myslí o programu Zelená úsporám a jak je spokojen s novými okny.

reference zelená úsporám

 

VPO: Jaký je Váš názor na dotační program Zelená úsporám?

K.H.: Podle mého názoru je dotační program výborná věc. Přináší úspory pro nás, jako spotřebitele, při vytápění našich domácností a tím i menší znečištění ovzduší. Je logické, že čím míň topím, tím míň vypouštím škodlivin do ovzduší.

Kde jste se o programu Zelená úsporám dozvěděl?

O programu jsem se dozvěděl z televize, novin, na internetu a také z nabídky u KB.

Počítal jste s využitím dotačního programu již od počátku Vašeho plánování investice do výměny oken popř. dalších opatření?

Výměnu oken jsem plánoval později. Až bychom na okna našetřili. Na domeček máme hypotéku a víc jsme se nechtěli zadlužovat. Nabídka dotace byla od začátku velkým impulsem k rychlému rozhodnutí a provedení výměny oken.

rozpočet zelená úsporám

Proč jste si vybral k realizaci firmu VPO Protivanov?

Když už jsem se rozhodl, že dotace využiji, vyhledal jsem si informace v databázi dodavatelů na internetu. Na výrobky a práci VPO Protivanov jsem slyšel od známých jen samou chválu, takže moje volba VPO Protivanov nebyla moc těžká.

Jak hodnotíte celkovou zakázku a spolupráci s firmou VPO Protivanov týkající se kompletního vyřízení dotace Zelená úsporám?

Na tuto otázku mám jednoduchou odpověď: spolupráce byla výborná. Paní Světlana Navrátilová z pracoviště v Konici, se nás ujala jako vlastních. Pomohla nám s vyplněním žádostí, poradila, doporučila, osobně dohlédla. Nikdy se nemračila, když jsem měl dodatečné otázky, vždy s úsměvem vše zodpověděla a zařídila. Nebylo jí zatěžko zajít i k nám domů a vše s námi probrat. Pracovníci, montující okna, byli šikovní, práce se zbytečně neprotahovala, pěkně jim šla od ruky. Také jsme byli spokojeni s prací Komerční banky, která zprostředkovává zaslání žádostí na Státní fond životního prostředí. Při vyřízení dotace jsme se setkali s opravdovými profesionály.

reference zelená úsporám

Která fáze celkové zakázky pro Vás byla nejobtížnější a která Vás naopak příjemně překvapila?

Počáteční papírování - to nemám moc rád, ale paní Světlana zaúřadovala a pomohla. A pak konečná fáze - úklid. To taky nemám moc rád, ale s tím pomohla rodina, protože manželka byla v porodnici. O příjemných překvapeních jsem už mluvil před chvílí.

Co by se podle Vás dalo na programu Zelená úsporám ještě zlepšit?

Je velká škoda, že celou zakázku musíte platit ze svého a dotace je vám následně uhrazena. Bylo by fajn, kdybychom si mohli zaplatit rozdíl mezi celkovou cenou a dotací a dotace by byla uhrazena přímo dodavateli. I když jsme na dotaci čekali půl roku, jsme moc rádi, že nám byla poskytnuta.

Z nových oken se radujeme ve třech - v březnu se nám narodil Lukášek.

 

ko