Jak vybrat ta správná okna?

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Podpora > Jak vybrat ta správná okna?

Co od vás potřebujeme?

 

Rozměry – ty jdou nejsnáze, protože v převážné většině případů jsou dány projektem (v novostavbě) nebo velikostí stávajícího okna, které budeme měnit za nové.


Členění a počet křídel – i tady jsme vedeni projektovaným nebo stávajícím stavem. I při zachování počtu křídel(mimo jednokřídlové okno) je dobré si rozhodnout, jestli při dvoukřídlovém okně bude mezi křídly pevný sloupek nebo klapačka – v našem technickém žargonu štulp. Obojí má své přednosti i nedostatky, v prvním případě je to stabilnější konstrukce a jednodušší kování, v druhém celá průchozí šířka otevřeného okna)


Další členění – členění zasklené plochy: je možné třemi způsoby (příčle meziskelní, nalepovací na skle nebo sklo dělící) nebo celá plocha skla může zůstat bez členění.


Také materiál oken je důležitým parametrem – dřevo i plast jsou si dneska plně rovnocenné materiály, liší se v drobných fyzikálně technických nuancích, jejichž důležitost se může projevit až u konkrétního zadání.


Typ zasklení – standardně naše okna zasklíváme dvojsklem a trojsklem s vynikajícím koeficientem prostupu tepla. Pro náročnější zákazníky máme připraveny alternativy s ještě nižším koeficientem (0,7až 0,5 u zasklení Heat Mirror), skla bezpečnostní nebo skla se zvýšenou zvukovou izolací  .

Neméně důležité je taky barevné řešení – zejména s ohledem na stávající nebo budoucí barvu fasády. Dnes není problém vyhovět estetickým požadavkům ze strany exteriéru a světelným ze strany interiéru (bílá barva rámů ubírá nejmíň procházejícího denního světla – což je hlavním účelem okna).


Zbývají  ještě doplňky vašich nových oken: venkovní a vnitřní parapet, rolety, žaluzie a případně sítě proti hmyzu.


Každé okno, které vyrobíme jsme připraveni vám také zabudovat. Při výměně oken vám vaše stará okna demontujeme a odvezeme k likvidaci, po montáži provedeme zednické zapravení. Kvalitní okna si udrží svou vysokou užitnou kvalitu pouze za předpokladu kvalitní a správné montáže. Tím je provedení tříúrovňové izolace v připojovací spáře, jejíž dodávka je u nás samozřejmostí.


Všechny tyto i další otázky, které kolem vašich oken vyvstanou přijďte konzultovat s našimi prodejci. Očekávají vás v našich prodejnách.

ko