Jak probíhá recyklace?

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > Jak probíhá recyklace?

Odpověd naleznete v článku.

Téma, které je v dnešní době frekventované a jistě velmi důležité. Nelze jej však zaměňovat s ekologickou likvidací demontovaných starých dřevěných oken. Tu samozřejmě každému našemu zákazníkovi nabídneme a za velmi příznivých finančních podmínek také poskytujeme.

Recyklace je proces, při kterém suroviny a energie vložená do původního výrobku není po prvním použití ztracená, ale speciálním technologickým postupem se transformuje do opět použitelné nebo jinak využitelné formy.

PVC je materiál, který díky svému chemickému složení lze v kvalitních technologických podmínkách dokonale recyklovat a znovu plnohodnotně použít pro stejný výrobek, což u jiných plastů není vždy pravidlem. Recyklací PVC nedegraduje a zachovává si své původní vlastnosti včetně životnosti. A to se netýká jen odpadu z výroby plastových oken.Ovšem vzhledem k mimořádně dlouhé životnosti plastových oken a skutečnosti, že první plastová okna byla zabudována do staveb „teprve“ před 30 až 40-ti lety, je recyklace PVC z oblasti stavebnictví na začátku.

Firma VEKA, jejíž profilový systém VPO Protivanov používá pro výrobu oken, je na špici i v recyklaci použitých plastových oken.

Už v roce 1993 otevřela v Behringenu v Německu recyklační závod, v němž se zcela automaticky recyklují  vyřazená plastová okna a dveře včetně zasklení a kování. Po průchodu moderní špičkovou technologickou linkou se 97,5% materiálů z plastového okna vrací zpět k dalšímu použití.
ko