150 cyklistů závodilo o Pohár města Prostějov

Upoutávka na plastová okna a dveře
Home > O firmě > Novinky > 150 cyklistů závodilo o Pohár města Prostějov

Již tradiční závod na jízdních kolech se tentokrát konal přímo v areálu prostějovského velodromu.

01.05.2011

Účast byla rekordní, změřit své síly sem přišlo přes sto padesát dětí.

Účast je zde opravdu hojná,“ pochvaloval si Petr Šrámek z prostějovského cyklistického oddílu, „naše pozvánky tentokrát vyslyšelo opravdu mnoho mladých závodníků.“

 


cyklistický závod o Pohár města Prostějov

 

 

Soutěžící byli rozděleni do kategorií podle tříd, a to vždy po dvou. Pro pět nejlepších byl vždy připraven pohár a medaile. Největší trofej pak získala nejúspěšnější škola.

 

„Favoritem je vždy ZŠ Jana Železného, kde nakonec i my máme svou sportovní cyklistickou třídu,“ sdělil Šrámek s tím, že registrovaní cyklisté ale v tomto závodě nemají místo. „Nebylo by to vůči ostatním fér, pro ně jsou tu jiné závody,“ vysvětluje Šrámek.

 

Soutěžní okruh startoval na velodromu, vedl kolem DPS na Hacarově ulici a zpět na velodrom. Závodům byla přizpůsobena i doprava, kdy na bezpečnost soutěžících dohlížela policie.

Letos jsme se rozhodli zorganizovat závod přímo v našem areálu, a to i kvůli jakési propagaci. Málokdo z dětí vůbec ví, že v Prostějově nějaký velodrom je a jak to tu vlastně vypadá,“ říká Petr Šrámek s tím, že minulé ročníky závodu se konaly na nejrůznějších místech, jako ve Smetanových sadech nebo v Bedihošti.

 

Záštitu nad letošním ročníkem převzal náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák. „Městu i kraji bych chtěl za jejich podporu moc poděkovat, jejich přístup je ukázkový a my všichni si jejich pomoci velice vážíme,“ vzkázal na závěr Šrámek.

 

zdroj: www.itydenik.cz

ko